ATM MIKODA

Wybierz język:
pl en de ru
ATM MIKODA Safety and Comfort

w naszej ofercie

tarcze lite tarcze lite
tarcze wentylowane tarcze wentylowane
bębny hamulcowe bębny hamulcowe
tarcze tuningowane tarcze tuningowane

Katalog

Produkujemy ok 1000 referencji tarcz i bębnów hamulcowych do samochodów osobowych i dostawczych. Oferta stale się powiększa o kolejne nowości wprowadzane do produkcji. Produkujemy tarcze wentylowane, lite, bębny oraz tarcze w wykonaniu sportowym. Realizujemy także nietypowe zamówienia np. tarcze i bębny do samochodów zabytkowych i inne. Roczne możliwości produkcyjne to ok 1 mln sztuk.

Technologia

Tarcze i bębny hamulcowe są produkowane na nowoczesnych tokarkach CNC. Następnie są wiercone na pionowych centrach obróbczych CNC lub na specjalistycznych wielowrzecionowych wiertarkach.

Tarcze wentylowane są wyważane na elektronicznych wyważarkach. Wszystkie wyroby są znakowane logo producenta, numerem części oraz wskaźnikami: min TH i max DIA dla bębnów. Do produkcji używane są narzędzia renomowanych firm światowych.

Jakość

Najwyższą jakość odlewów gwarantuje nam odlewnia żeliwa FMC Mikoda. Każda partia odlewów jest badana w laboratorium odlewni. Badane parametry to między innymi skład chemiczny, twardość, wytrzymałość. Po każdym etapie produkcy- jnym dokonywana jest międzyoperacyjna kontrola jakości. Po zakończeniu procesu produkcyjnego wszystkie wyroby przechodzą szczegółową kontrolę końcową. Szczególną wagę przywiązujemy do takich parametrów jak równoległość powierzchni ciernych (nie przekracza 10 mikrometrów) oraz prostopadłość powierzchni ciernych względem powierzchni mocowania (nie przekracza 30 mikrometrów). W tym zakresie kontrolowane jest 100 % produkcji. Wszystkie wyroby są odpowiednio konserwowane. Posiadamy prestiżowy certyfikat jakości TÜV Rheinland.

O firmie

ATM Mikoda to prywatna firma rodzinna powstała w 1981 r. Produkujemy tarcze i bębny hamulcowe do samochodów osobowych i dostawczych oraz inne elementy z żeliwa dla przemysłu motoryzacyjnego i rolnictwa. Obecnie jesteśmy największym polskim producentem tarcz i bębnów hamulcowych na rynek wtórny. Nasze produkty sprzedajemy w całej Europie, państwach byłego bloku wschodniego i USA.
Odlewy do produkcji tarcz i bębnów zapewnia nam nasza odlewnia żeliwa FMC Mikoda. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym odbiorcom produkt całkowicie polski o najwyższej jakości. Hale produkcyjne i magazyny ATM Mikoda zajmują powierzchnię 3500 mkw na obszarze 10000 mkw. Doświadczona załoga oraz nowoczesny park maszynowy gwarantują najwyższą jakość naszych produktów.

Historia

Firma powstała 1981 roku produkując tarcze i bębny do samochodów dostępnych wówczas na polskim rynku. W miarę dopływu do Polski dużych ilości samochodów z importu rozszerzaliśmy asortyment produkcyjny dostosowując go do potrzeb rynku.