Strona główna / Porady techniczne / Główne zalety stosowania tarcz sportowych MIKODA GT Series

Główne zalety stosowania tarcz sportowych MIKODA GT Series

Główne zalety stosowania tarcz sportowych MIKODA GT Series

Główne zalety stosowania tarcz sportowych MIKODA GT Series

Otwory i nacięcia w powierzchni ciernej tarczy powodują szybsze odprowadzenie ciepła dzięki czemu nie dochodzi do przegrzania elementów układu hamulcowego.

Nacięcia wykonane w powierzchni roboczej tarczy powodują iż na skutek działania sił odśrodkowych znacznie szybciej usuwane są z przestrzeni pomiędzy tarczą a klockiem gazy, pyły i inne zanieczyszczenia powstające podczas hamowania. Nacięcia w tarczy sportowej Mikoda GT Series zapobiegają powstawaniu zjawiska fadingu, a także skutecznie odprowadzają wodę i parę wodną z powierzchni tarczy, znacznie zwiększając skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni.

Dodatkowo nacięcia w tarczy czyszczą i wyrównują powierzchnię klocka. Dzięki temu powierzchnie robocze tarcz sportowych Mikoda GT Series przez cały okres użytkowania pozostają równe i gładkie. Ponadto wytarcie rowków tuningowych stanowi wyraźnie widoczny sygnał o konieczności wymiany tarcz hamulcowych. Wyjątkowy design tarcz sportowych Mikoda GT Series i lakierowane elementy tarczy doskonale będą się prezentować za felgą każdego samochodu.